Jdi na obsah Jdi na menu
 


Protahovací cviky na doma

9. 3. 2017

strecink-hamstringy-svaly-zadni-strany-stehna-1.jpgSedíme na zemi, pokrčíme jednu dolní končetinu tak, aby se její chodidlo dotýkalo zevnitř druhého stehna. Vnější stranu lýtka a stehna bychom měli mít celou plochou na podložce. S výdechem se uvolníme a snažíme se předklonit k nepokrčenému - propnutému koleni. Abychom zabránili nepříjemnému napětí v kolenou, je vhodné se propnout a tím uvolnit čtyřhlavý stehenní sval.

 

strecink-hamstringy-svaly-zadni-strany-stehna-14.jpgSedneme si obě nohy dáme před sebe spojíme k sobě a kolena se snažíme tlačit až k zemi.S výdechem se uvolníme, pomalu se předkláníme a hruď tlačíme ke stehnům. Tah který provádíme bychom měli cítit také v bederní části zad.

 

strecink-hamstringy-svaly-zadni-strany-stehna-15.jpgSedneme si, roznožíme nohy. S výdechem se uvolníme s rovnými zády se pomalu předklánějme. Hrudník tlačíme směrem k zemi. Obě kolena musí zůstat propnutá. Tah při cviku bychom měli cítit v bederní části zad. Nepříjemné napětí pod koleny může zmírnit propnutí a následné uvolnění svalstva přední strany stehen.

 

strecink-svaly-bederni-10.jpgPoložte se na záda a rukama si podepřete bedra. S nádechem zatlačte do země a kolmo přednožte. S výdechem se uvolněte a pomalu pokládejte chodidla za hlavu. Nepokrčujte přitom kolena.

 

strecink-ohybace-kolen-1a.jpgSedneme si, pokrčíme obě nohy a uchopíme špičku jedné z nich. Propneme koleno a přitom se uvolníme, s výdechem rukou přitáhneme špičku natažené nohy k bérci. Zároveň se snažíme předklonit tělo k natažené noze.